top of page

Бережемо  здоров*я дітей

Ще раз про здорове харчування

 

 

 

Яким є ідеальне меню?

Почнемо з того, що потрібно виключити з щоденного раціону.

Це: ковбаси і сосиски, борошняні та кондитерські вироби, цукор, майонез,  вершкове масло, шоколад (дозволений гіркий, від 70%), хліб вищого сорту, фаст-фуди, соки в тетрапаках. Кількість солі скоротити до 4 р. в день, але повністю виключати не слід.

Що їсти щодня?

- Риба: ставрида, форель, горбуша, кета. Вибирати рибу свіжу, молоду і невеликого розміру.

  Птиця. Корисне м'ясо курки (грудинка і крильця, але треба уникати вживання шкірки), індичка.

  М'ясо: яловичина, телятина. Але корисне м'ясне блюдо - печінка.

  Фрукти (не менше 5 штук в день).

  Сухофрукти (кожен з них має практично цілющі властивості). Чорнослив позитивно впливає на травлення і корисний для людей з гіпертонією і захворюваннями серця, а курага - це профілактика онкологічних захворювань, а також вона позитивно впливає на серце.

  Горіхи: уникати солоних, смажених і солодких. Кожен сорт по-своєму корисний для організму.

  Овочі: сирі, приготовлені на пару, в духовці або тушковані, до 400 г.

  Крупи.

  Слайси, хлібці.

  Кисломолочні продукти (переважно невисокої жирності): сир, кефір, йогурти. Особливо уважно треба поставитися до етикетки йогуртів, тому що чого  тільки  туди не додають! ( Не вживати  йогурти зі загущувачами-стабілізаторами!)

  Сир: адигейський, голландський, моцарела, гауда. Взагалі, краще вибирати негострі сорти і не їсти більше 100 г в день.

 

Вважається, що краще їсти частіше, але маленькими порціями, аніж рідко і "до відвалу".

Тому ми пропонуємо приблизно такий режим харчування:

Сніданок. Повинен бути ситним і калорійним. Меню таке: вівсяна каша або інша крупа на молоці, мюслі, сухофрукти, сир, фрукти, фреші, зелений чай. (Звичайно, все і відразу їсти не потрібно). Багатьом важко їсти вранці, але все ж настійно рекомендуємо поїсти, щоб уникнути «звірячого голоду» в 10-11 годин, коли під рукою не буде корисної кашки.

Перекус 1 фрукт або склянкою йогурту

Обід. Відварне, приготоване на пару або в духовці м'ясо чи риба. На гарнір: овочі, рис, макарони з твердих сортів пшениці, гречка. Можна приготувати суп на курячому або овочевому бульйоні.

Додати смаку приготованому на пару м'яса можна за допомогою лаврового листа або інших приправ: орегано, базилік, майоран. Тільки не перестарайтеся з кількістю: спеції «розпалюють» апетит.

Полудень. 1 фрукт, йогурт, кефір, сухофрукти або кілька горіхів.
Вечеря. Не пізніше 3-4 годин до сну. Меню приблизно таке ж, як і на обід, тільки трохи скоротивши порцію. Ще краще віддати перевагу овочевим салатам, наприклад грецькому.

Протягом дня не забувати пити корисні напої і чисту воду (1,5-2 л): за 20 хв до їжі і через 2 години після прийому їжі.

 

Такий раціон харчування покликаний подарувати легкість, гарний настрій і підтягнуте тіло.

Чи потрібно читати дітям казки перед сном?

 

Дитинство - це особлива пора радісного і безтурботного проведення часу. Батьки завжди поруч, допоможуть у потрібну хвилину, вбережуть від усіх напастей. Цей період найважливіший період у житті дитини та її батьків. Саме в дитинстві батькам потрібно сформувати в дитині відчуття справедливості, відчуття того, що в житті багато прекрасних і чудових моментів, що можна знайти вихід з будь - якої ситуації, що склалася і проблеми. Саме цьому вчать казки.

 

Казки розповідають про злих і добрих героїв, про принцес і принців. З казки можна навчитися робити гарні вчинки, засуджувати погані. Багато казок створені таким чином, що   події  не торкаються нашої реальності. Саме з цього приводу багато казок починаються зі слів: «У тридев'ятому царстві, в тридесятому державстві».
 

Чого навчають казки?

 

Багато батьків розуміють, що казка потрібна і важлива, що її потрібно читати дитині. Психологи абсолютно згідні з батьками, додаючи, що казки розвивають політ фантазії  дитини, розвивають мовлення.
У казках закладена якась особлива програма дій, яка показує модель для майбутнього життя людини і способи реагування на різні життєві ситуації.

 

Навіщо взагалі читати дітям?


Під час читання казки  батьками, психологічний та інтелектуальний світ дитини збагачується. Дитяча література здатна формувати в дитині добро, високі моральні ідеали.

 

Казки закладають у дитини почуття співпереживання, спонукаючи до самостійного мислення і творчості.
Читання ненав'язливо формує в дитині закони справедливості, порядності, показуючи людські радощі й прикрощі.
Дітям, яким перед сном читали казки, спонукають свій інтерес до творчості: співу, малювання, імпровізації. Іншими словами, через прочитання казок  батьки формують багатий внутрішній світ дитини, розкриваючи всі смислові відтінки.

 

Коли можна починати читати дитині?


Багато психологів радять починати читати казки вже немовляті. І це неправда, що малюк вас не розуміє - він здатний спостерігати за виразом обличчя, за жестами, реагувати на рідний і знайомий мамин голос. Читання дитячої літератури з такого віку здатне сформувати глибокий емоційний контакт між матір'ю і дитиною, який закладе взаєморозуміння з батьками на довгі роки.

 

Намагайтеся читати щодня, розтягуючи одну історію на кілька днів. Тим самим, ви створите потребу в щоденному прочитанні казки.
 

Чому читати на ніч?


Звичайно, читання книг вдень теж необхідно. Але  читання  у вечірній час, перед сном, створює ілюзію чарівництва, тепла і таїнства, яке ось-ось станеться в книзі.
Як правило, ввечері відбувається осмислення всього прожитого дня, його розбір. Читаючи на ніч дитині, ви сформуєте у дитини хорошу і корисну звичку роздумувати над прожитим днем, детально розбираючи його.

 Цей невеликий щоденний самоаналіз дозволить дитині більш повно побудувати свій внутрішній світ.


 Казки потрібно обговорювати


Обов'язково візьміть за правило обговорювати кожну прочитану книгу разом з дитям. Оцінюйте  вчинки героїв, обговорюйте хороші та погані ситуації, промовляйте деякі репліки героїв.

 

Читайте своїм малюкам казки перед сном!

Звикнувши з дитинства до цього чарівного світу подорожей, дитина назавжди подружитися з книгою.

bottom of page